Sıkça Sorulanlar

Mağazanızı, eğer aktif bir sipariş işleminiz yoksa destek ekibimiz ile iletişime geçerek veya mail atarak mağazanızı kapatabilir veya durdurabilirsiniz.
Mağaza panelinize girerek, “Ürün Yönetimi” başlığı altındaki "Ürünleri Listele" sekmesine girerek, Sağ tarafında bulunan "Düzenle" butonuna tıklayın ve ürün bilginizi değiştirin.
Ürün Açıklamanızı , en başta ürün eklerken ve ya ürünün statüsünü düzenlerken girdiğimiz ürünü düzenle kısmında bulunan “Ürün Açıklaması” sekmesi altında ekleyebilir ve ya güncelleyebilirsiniz.
Mağaza adınızı değiştirmek için destek ekibimize ulaşabilir veya bize mail atabilirsiniz.
Mail adresi değişikliği için lütfen teknik ekibimizle iletişime geçiniz.
Banka bilgi güncellemesi için teknik ekibimiz ile iletişime geçin. Sizden istenilen bilgiler doğrultusunda Banka Hesap Bilgisi güncellemeniz gerçekleştirilecektir.
Şifrenizi expoebay.com adresimizde bulunan “Kullanıcı Girişi” kısmından “Şifremi Unuttum” seçeneğine tıklayıp şifre sıfırlama e-postası ile güncelleyebilirsiniz. Mağaza şifrenizi ise aynı şekilde “Mağaza Paneli Girişi” kısmında bulunan “Şifremi Unuttum” seçeneğinden değiştirebilirsiniz.  
Mail adresiniz üzerinden junk ve spam kutularını kontrol ederek şifremi unuttum mailini kontrol edebilir. Kolayca şifrenizi güncelleyebilirsiniz.Şirket uzantılı mail adreslerine güvenlik gerekçesi ile engelleme yapılabilmektedir. Expo Ebay üzerinden gelen mailler için izin verilmesini talep edebilirsiniz.
İletişim bilgilerinizi Expo Ebay Destek Hattı veya mail ile değiştirebilirsiniz.
Üyelik türü seçimi (Şahıs-Şirket) güncellemesi sağlanamamaktadır. Şirket türünüz değişmiş ise yeni üyelik üzerinden kayıt işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
Expo Ebay üzerinden mağaza kapatma/durdurma sebepleri website üzerinden bulunan aşağı kısımda “Bilgilendirme Sayfaları” sekmesi adı altında tarafınız ile paylaşılmaktadır. İlgili durum açıklamasına göre “Destek Talebi” butonu üzerinden veya destek ekibimizle iletişime geçerek konu için tarafımıza savunmanızı iletebilirsiniz.
Evrakları taradıktan veya fotoğrafını çektikten sonra sisteme JPEG, PDF veya PNG formatında yükleyebilirsiniz.
Evrakları birinci işlemimiz olan mağaza açma kısmında alt tarafta mağaza bilgilerinden sonra sistemimize yükleyebilirsiniz. Eksik veya Hatalı evraklar sistem tarafından tespit edilip üyelik işleminizin onayı reddedilecektir.
Expo Ebay üzerinden mağaza açarken satış yapmak istediğiniz kategoriyi çoklu olarak “Mağaza Oluşturma” alanından seçebilirsiniz. Bu alanda değişiklik yapmak isterseniz Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçebilir veya mail atarak güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
·         Vergi Levhanızın güncel olması gerekmektedir.
·         Evraklardaki tüm sayfaların tam ve okunaklı olacak şekilde yüklenmesi gerekmektedir. Satır sonları kesik olmamalı ve istenilen bilgiler bütünüyle yer almalıdır.
·         Nüfus cüzdanının yalnızca ön yüzü yüklenmelidir.
·         Faaliyet Belgesi son 3 aya ait olmalıdır.
·         Posta Kodu (ZİP CODE) Kesinlikle doğru bir şekilde girilmelidir.
Evrağınızı yükleyip onaya gönderdikten sonra iptal edemezsiniz. Evrak kontrolü yapılıp, hatalı olan evrağınız reddedildikten sonra doğru evrağınızı mail yolu ile iletebilirsiniz.
Expo Ebay'a firmanıza ait vergi numarası için yalnız bir aktif üyelik oluşturabilirsiniz. Yeni üyelik açılışlarında eski üyeliğinizin pasif durumda olması durumunda “Üyelik Başvurunuz” kontrol edildikten sonra kabul edilecektir.
Üyelik formu doldurulması – Üyelik Formunda Gerekli Olan Evrakların Sisteme Yüklenmesi – Onay Süreci
Üyelik Formu Doldurulması : Sizden talep edilen bilgilerin doldurulacağı alandır.
Üyelik Formunda Gerekli Olan Evrakların Sisteme Yüklenmesi : Üyelik formunu doldurduktan sonra aşağı kısımda sizden istenilen evrakların, sizden istenilen türde ve biçimde sisteme yüklendiği alandır.
Onay Süreci : Evraklarınızın kontrol edileceği ve mağaza üyeliğinizin satışa açılmasını sağlayacak son aşama onay sürecidir. Üyelikleriniz maksimum 48 saat içerisinde onaylanıp tarafınıza bilgi verilir.
Türkiye Cumhuriyeti vergi numarası, e-posta hesabı ve banka hesabına sahip tüm şirketler Expo Ebay’da satış yapabilir.
Expo Ebay’da mağaza ödemeleri, sadece kayıt işlemi gerçekleştirilmiş ilgili firmanın banka hesabına aktarılmaktadır. Bu kapsamda vergi levhanızda belirtilen isim dışında farklı bir banka hesabına ödeme yapılamamaktadır.
Expo Ebay’a kayıt olurken girdiğiniz kişisel bilgiler, onayınız dışında, “Üyelik Sözleşmesi’nde” tanımlanan haller haricinde, diğer üyelere ve üçüncü kişilere açılmayacaktır. “Satıcı İlan ve İşbirliği Sözleşmesi’nde” ve “Gizlilik Politikamızda”, gizlilik haklarınız hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Expo Ebay sipariş, iade, kargo, ürün yükleme işlemleri ile müşteri ilişkilerinizi yani Expo Ebay mağazanızla ilgili her şeyi yönetebileceğiniz alandır.
Müşteriler ürün yorumları alanında, satın aldıkları ürünleri değerlendirebilir. Bu yorumlar aracılığıyla müşteriler, ürün hakkındaki görüş ve deneyimlerini diğer kullanıcılarla paylaşır ve onlara alışverişlerinde yol gösterir. Mağazanız için olumlu yorum, satışı en çok etkileyen unsurların başında gelmektedir. Yorumlar onaydan geçtikten sonra yayınlanır.
Yeni ürün yüklerken Ürün Bilgisi sekmesinde en aşağıda “Ürün Görseli”  kısmından “Fotoğraf Yükle” butonuna basarak ürün fotoğraflarınızı ekleyebilirsiniz.
Ürünlerinize, satış fiyatı üzerinden belirli bir tutar veya istenilen fiyata çekme şeklinde indirim uygulayabilirsiniz.
Sistemin, ürünler için ayrı ayrı tanımladığı kod anlamına gelmektedir. Otomatik olarak sistem tarafından yapılır.
İlanda görüntülenecek ürün açıklaması, ürünle ilgili açıklayıcı bilgilerin girildiği alandır.
Expo Ebay üzerinden ürünlerinizi 3 farklı method ile listeleyebilirsiniz.
1.       Manuel (El ile) Ürün Yükleme
2.       Excel, XML ile Ürün Yükleme
3.       API Entegrasyonu ile Ürün Yükleme
Mağaza Panelinizde bulunan “Mağaza Ödemelerim” sekmesinden ödemelerinizin takibini gerçekleştirebilir, Destek Hattımıza ulaşarak bilgi alabilir veya tarafımıza mail atabilirsiniz.
Sayfanın üst bölümünde bulunan reklam alanında yer alabilmenizi sağlayan, ürünlerinizin veya kampanyalarınızın daha çok trafik elde etme şansını veren ve daha fazla kullanıcıya ulaşmanıza olanak sağlayan bir araçtır.
Reklam ücretleri; seçtiğiniz saat veya gün sayısına, reklam çeşidine ve anahtar kelimelere göre farklılık göstermektedir. Bilgi almak için reklam departmanına mail atabilir veya destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.
Mağaza ücretlendirmelerimiz platforma yüklediğiniz ürün sayısı aralığına göre sabit olarak değişmektedir. Aylık 0-1000 ürün (5.00 $) olarak belirlenmiştir. İlk ticaret işlemi gerçekleştikten sonra mağaza ücreti ödemesi alınır ve abonelik işlemi başlar. Siz iptal edene kadar aylık olarak aboneliğiniz devam eder.
Sattığınız ürünlerden %7 komisyon kesilmektedir.
Üretici ve toptancı firmalardan satın alma işlemi gerçekleştirecek olan firmalar. 30 gün boyunca geçerli olacak aylık 2,50 $ hesap aktifleştirme ödemesini Pay-Pal ve ya PayTR üzerinden gerçekleştirdikten sonra bir ay boyunca dilediği gibi fiyatları görebilecek mağazalarla iletişime geçip alışverişlerini tamamlayabileceklerdir.